SpaceX – wieści z przygotowań

0

Na stronie SpaceX pojawiło się kilka ciekawych informacji odnośnie przygotowań do drugiego lotu Falcona 9 oraz prac w związku z tym wykonywanych.

15 września przeprowadzono “mokry test” polegający na wytoczeniu rakiety na wyrzutnię, ustawieniu jej do pionu, zatankowaniu zbiorników paliwem oraz przeprowadzeniu pełnego odliczania przedstartowego aż do momentu tuż przed uruchomieniem silników. Na końcu wyładowano paliwo i sprowadzono rakietę z powrotem do hangaru. W najbliższych tygodniach planowane jest także próbne odpalenie silników na kilka sekund.

Pierwszy Dragon jest już w pełni zintegrowany z rakietą. W Centrum Kontroli Misji w Hawthorn przeprowadzono szereg symulacji lotu tej kapsuły w ramach ćwiczeń przed prawdziwym lotem. Także w ramach przygotowań do pierwszych lotów na ISS, planowanych na przyszły rok, astronauci którzy będą wtedy na stacji przechodzą trening z Dragonem w zakładach SpaceX. Ma to na celu zapoznanie się z budową tej kapsuły i jej obsługą.

Ujawniono także informacje o stanie przygotowań do trzeciego lotu Falcona 9. W tej chwili wszystkie silniki Merlin dla tego lotu są ukończone i przeszły już testy. W międzyczasie trwa budowa zbiorników paliwa. Również budowa drugiego Dragona jest mocno zaawansowana.

Start drugiego Falcona 9 obecnie planowany jest na 8 listopada.

(SPACEX)

Comments are closed.