Flexible Path – wątek na Polskim Forum Astronautycznym

0

Na Polskim Forum Astronautycznym powstał wątek o nowym kierunku rozwoju amerykańskiej agencji kosmicznej. Dzięki temu od samego początku będzie możliwość komentowania w języku polskim postępów prac w NASA.

29 września 2010 roku przegłosowano kompromisową ustawę budżetową NASA na rok fiskalny 2011 (zaczynający się dzię, 1 października) oraz lata następne. Dzięki temu poznaliśmy nowe cele rozwoju amerykańskiej agencji kosmicznej. Czas na miejsce, w którym przez lata będzie można komentować rozwój tych planów.

Komentowanie strategicznych planów rozwoju NASA w polskim zakątku internetu w sposób bardziej zorganizowany ma już kilka lat. Od 2004 roku fascynaci astronautyki komentowali wydarzenia związane z Vision for Space Exploration oraz programem Constellation. Wraz z końcem nieudanego programu Constellation czas na nowy wątek – związany z Flexible Path. Czy tym razem NASA odniesie sukces? Odpowiedź może być ukryta w szczegółach technicznych i organizacyjnych, jakie poznamy w ciągu następnych lat – warto więc je opisywać.

Adres wątku to:
http://www.astronautyka.org/index.php/topic,344.msg5787.html

Zapraszamy wszystkich fascynatów podboju kosmosu do komentowania rozwoju sytuacji!

Comments are closed.