Polak wyróżniony w konkursie plastycznym NASA

0

Marcin Kitala, student Politechniki Krakowskiej, został wyróżniony w konkursie plastycznym NASA. Tegoroczną edycję konkursu projektowo-artystycznego pod tytułem “Życie i praca na Księżycu” rozwiązano 6 lipca.

“2010 Life and Work on the Moon Art and Design Contest” stanowił możliwość zaistnienia dla studentów i licealistów z całego świata, którzy nie mogą na co dzień udzielać się w eksploracji kosmosu. NASA odebrała ponad 200 zgłoszeń z całego świata, w wielu kategoriach, jak film, grafiki 2D, grafiki 3D, grafiki cyfrowe, utwór muzyczny, czy utwór literacki (w tym roku dopuszczono tu poezję i nowele).

Z pośród nadesłanych prac ponad 40 pochodziło spoza USA, m.in. z Bermudów, Chin, Czech, Gruzji, Indii, Kolumbii, Pakistanu, Słowacji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Wenezueli, czy Włoch.

Swoją pracę nadesłał również student Politechniki Krakowskiej, Marcin Kitala. Jego dzieło, pt. “Moon Base 0026” zostało wyróżnione w kategorii grafika komputerowa. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłorocznej edycji konkursu. Wyróżnienie za pracę “We are back” uzyskał Bartek Sitek z Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Prace oceniali naukowcy, profesjonalni artyści i pedagodzy z USA i innych krajów. Ocenie podlegało: oświadczenie autora, mające opisywać jego inspirację; środek wyrazu i motywacja jego wyboru, ukazująca kreatywność i wrażliwość artystyczna; zgodność przedstawionej sytuacji z trudnymi warunkami Księżyca.

Ze zwycięskimi i wyróżnionymi pracami można zapoznać się na stronie konkursu.

Informacje o kolejnej edycji konkursu zostaną opublikowane we wrześniu 2010. Namawiamy do udziału!

Źródło: NASA

Treść tego artykułu udostępniona na licencji CC-BY-SA 3.0. Licencjonowanie materiałów zdjęciowych w ich opisie.

Comments are closed.