Witamy w serwisie kosmonauta.net!

0

Witamy w serwisie kosmonauta.net! Naszym celem jest propagowanie wiedzy z zakresu astronautyki i eksploracji kosmosu.

Skąd pomysł na ten portal?

Od kilku lat można zauważyć w polskim zakątku internetu rosnące zainteresowanie misjami kosmicznymi. Niestety, wciąż brak dobrych i wiarygodnych źródeł informacji. Jednocześnie ogólnodostępne media, takie jak radio, prasa czy telewizja, przekazują bardzo mało informacji ze świata astronautyki. Co gorsza bardzo często sporo w takich informacjach błędów, uproszczeń i nieprawidłowych pojęć.

Zachodzi zatem potrzeba stworzenia i aktywnego prowadzenia niniejszego portalu.

Portal prowadzony jest przez ośmiu entuzjastów astronautyki i badań kosmosu (z których niektórzy “maczali palce” w misjach kosmicznych), którzy poznali się na jednym z polskich forów internetowych. Łączy nas wspólna pasja – Wszechświat – o którym chcielibyśmy w zorganizowany sposób informować wszystkich zainteresowanych.

Deklarujemy współpracę z każdym, kto prowadzi swą własną stronę internetową związaną z eksploracją kosmosu. Od samego początku pragniemy blisko współpracować z Polskim Towarzystwem Astronautycznym – jeden z naszych redaktorów to Sekretarz Generalny PTA.

Portal ruszył w styczniu 2009 roku. Prosimy o wyrozumiałość w ciągu kilku pierwszych tygodni działania portalu – wszak musimy przetestować wiele pomysłów!

Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Wasze ponowne odwiedziny!

Redakcja portalu

Comments are closed.