Konkurs Copernicus Masters na użycie danych EO

0

Copernicus Masters to konkurs na zastosowania i koncepcje biznesowe oparte na danych z obserwacji ziemi (EO).

Copernicus Masters to konkurs na zastosowania i koncepcje biznesowe oparte na danych z obserwacji ziemi (EO, Earth Observation), który trwa do 13 lipca 2015 roku. Nagrody oraz możliwości, jakie konkurs oferuje, zachęcają do udziału.

“DzDzkorzyści z imponujących możliwości związanych z przepustowością danych. Widać to po ilości dotychczasowych zgłoszeń do konkursu Copernicus Masters, jak również po stale rosnącej liczbie firm przystępujących do programu inkubacyjnego ESA Business Incubator Center, których produkty i usługi bazują na informacjach pochodzących z obserwacji ziemi”, wyjaśnia prof. dr Volker Liebig, dyrektor programów obserwacji ziemi i kierownik lokalny ESRIN Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Firmy działają w najróżniejszych obszarach gospodarki. Przykładowo skupiają się na efektywności wykorzystywania zasobów w rolnictwie, branży budowlanej lub sektorze energii odnawialnej.

W konkursie Copernicus Masters 2015 do wygrania są nagrody tematyczne przyznawane m.in. przez  Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), czy Niemieckie Centrum Lotnictwa i Lotów Kosmicznych (DLR). Organizatorzy przygotowali także nową kategorię w konkursie – University Challenge – która jest skierowana do studentów i pracowników naukowych.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów wybierani są spośród specjalistów sektorów przemysłowych i badawczych. Główny zwycięzca – Copernicus Master 2015 – oprócz nagrody 20 000 euro otrzymuje pakiet danych satelitarnych o wartości 60 000 euro, którego wsparcie finansowe zapewnia Komisja Europejska.

Ogłoszenie wszystkich zwycięzców odbędzie się jesienią 2015 r. Nagrody zostaną przyznane na uroczystej gali. Zwycięzcy otrzymają – oprócz nagród pieniężnych – przede wszystkim dostęp do danych oraz wsparcie na start o łącznej wartości przeszło 300 000 euro

Na stronie internetowej Copernicus Masters www.copernicus-masters.com można znaleźć wszystkie informacje, dane partnerów oraz warunki uczestnictwa. Szczegółowe informacje o programie Copernicus znajdują się na stronie: http://www.esa.int/copernicus & www.copernicus.eu

Przekaż dalej

Komentarze są wyłączone.