214 mln. dolarów za uszkodzoną wiązkę

0

Operator satelity ABS-2 będzie żądał 214 mln. USD odszkodowania za uszkodzoną wiązkę obsługującą Rosję.

Odszkodowania w wysokości 214 mln. USD ma zażądać operator satelity ABS-2 za niedziałającą wiązkę, która miała obsługiwać terytorium Rosji. Firma wnioskuje o wypłacenie pieniędzy przez ubezpieczyciela.

ABS-2, zbudowany przez Space Systems/Loral i wyniesiony 6 lutego 2014 roku, doznał tego lata niewyjaśnionej usterki. Początkowo operator satelity, firma Asia Broadcast Satellite (ABS), mówiła, że uszkodzenie wiązki jest częściowe. Teraz uszkodzenia określa się jako znaczne. Wiązka ta skierowana jest na terytorium Rosji i jest częściowo wynajmowana przez GT Sattellite Systems. W 2011 roku podpisała ona z ABS umowę o wartości 125 mln. USD na podnajęcie większej części przepustowości wiązki. GTSS wynajmuje przepustowości na 6 różnych satelitach, obsługując klientów z Rosji i państw byłego ZSRR.

ABS-2 jest dużym geostacjonarnym satelitą telekomunikacyjnym. Jego możliwości przesyłowe równoważne są 89 transponderom: 51 pasma Ku, 32 pasma C i 6 pasma Ka. Satelita zużywa do 16,7 kW energii elektrycznej obsługując 10 wiązek.

W 2015 roku na orbitę ma trafić bliźniaczy ABS-2A, na lokalizację 75°E.

(SN)

 

Share.

Comments are closed.